VASTUKAJA PIIP JA TUUT ETENDUSTELE

FIN
Päivän ja ehkä koko Tampereen Teatterikesän ylivoimaisesti hienoin, sykähdyttävin, mieleenpainuvin ja mieltälämmittävin esitys on tallinnalaisen klovniteatterin Piip ja Tuut Teatterin esitys Illallisella. Haide Männamäe ja Toomas Tross luovat hurmaavaa klovneriaa, huiman pikkutarkkaa akrobatiaa, naurut remahduttavaa jonglööritaidetta sekä nyt myös kauniin ja kiehtovan kahden rakastettavan maailmanluokan klovnin hämmentävän tasokkaan yhteisnäyttelemisen voimin unohtumattoman hienon, toisesta välittämisen jännittävänhauskan rakkauskertomuksen, jossa empatia tarttuu katsojiin ja saa koko kaikenikäisen yleisön niin pyytettömän hyvälle tuulelle. Jotakin dariofomaista neroutta esitys on täynnä ja ennenkokematonta, silmistä saakka lähtevää sydämellistä klovneriaa niin tulvillaan. Tällainen on korkeatasoinen, kansainvälinen teatteriesitys!

EST
Kui Djanzz tõi lavale mõnusa õhustiku koos oma loomakeelsete kergete džässilugudega, siis klounid Piip ja Tuut täiendasid lugusid kontserdi eel ja lõpus eestikeelsete naljadega. Ühine muusikaline pala „Põdral maja“ näol sai esitatud nii taani, eesti kui ka pudikeelsena. Peab mainima, et isegi lapsevanemad läksid igasuguste võimlemiste, püstijalu „tsikitsiki-pumm“ ja muude naljadega kaasa. See laupäevane spetsiaalselt lastele mõeldud kontsert oli mõnusalt vaba, emotsioone loomulikult väljatoov keskkond.

EST
Tore on näha ja tunda kui lapsed midagi tõeliselt naudivad ja seda see etendus koos nende imetoredate näitlejatega ka pakkus.
Piret Tõruke, Tartu Maarjamõisa Lasteaia meelepuudega laste õpetaja etendusest „Piip ja Tuut piparköögis“ Lasteaed.net, 11.01.2012

USA
Mul on hea meel, et võtsin kätte ning läksin neid teist korda vaatama. Piip ja Tuut on haruldased talendid, kes ei jää kellelegi alla ning sobivad maailma lavale. Ja see, et nad ikka tutvustavad Eestit igal pool, kus nad esinevad, saab ainult meie väikse rahva mainet tõsta.

FIN
Lämmin kiitos esityksestä, joka oli hauska, oivaltava, ammattitaitoinen, siistaattua Piip ja Tuut -tavaraa!
Satu Ylirisku, tuottaja, Vantaan kaupunki 07.09.2009

EST
Haide Männamäe ja Toomas Trossi Piip ja Tuut said kiita kui intelligentsed ja sisuga klounid.
järelkaja etendusele "Piip ja Tuut kontserdil" rahvusvahelisel NB-festivalil Endla teatris. Kristi Ardel, Pärnu Postimees 29.10.2008

FIN
Eilen koulullamme vieraili kaksi virolaista pelleä Piip ja Tuut. Kerrankin sellainen esitys, josta maahanmuuttajaoppilaamme pääsivät nauttimaan tasavertaisesti muiden kanssa ilman kielimuuria. Tosin pellet puhuivat suomea, mutta niin selkeää, yksinkertaista ja konkreettista, ettei paljoa varmaan jäänyt arvailujen varaan. He ottivat yleisönsä ihanasti. Kannattaa mennä katsomaan, jos tiedät johonkin heidän olevan tulossa vierailulle.
Kirjoittaja blogissa floarea soarelui - auringonkukka 28.02.2008

EST
Piip ja Tuut tulid tiigi kaldale lastele külla ning jutustasid lõbusate trikkide saatel loo, kuidas heeringas vette elama asus. Lastele meeldis jahedast ilmast hoolimata trikkides kaasa lüüa. Isegi kepikõndi harrastavad vanaemad jäid seisatama ning vaatasid lustakat kahe klouni tembutamist pealt.
Riina Lotamõis, Riisikapere Lasteaia kevadtoimetused, Kernu vald


PIIP JA TUUT HAMLET KAJAB VASTU:

Kuivõrd lahe võib üks kahe klouni mängitud Shakespeare'i Hamet olla - poleks kunagi uskunud! Läksin oma Shakespearoloogiga tema huvides seda vaatama ja olime mõlemad pahviks löödud! Piip ja Tuut ise on nii stiilipuhtad. Juba enne etendust Haide Männamäe on rollis ja askeldab seal Piibu ja Tuudu majas ringi ning suhtleb kõigi saabujatega. Mõnus, mõnus, mõnus teatrielamus - feelgood -teater ja selliseid elamusi tahaks palju tihedamalt saada. Lisaks veel Siim Aimla muusika ning tema enda musitseerimine seal. Ta esitab ka Shakespeare'i sõnadele ühe laulu, mis läks niimoodi hinge, et tahaks hullult seda veelkord kuulata. Ja mis laul see üldse on - müsteerium... aga see on ilmselt mu aasta lemmiklaul. (Kusjuures praegu kui lugesin selle aasta-edetabeli oma Shakespearoloogile ette, tahtis ta mu maha lüüa, sest see oli sellel üpris Shakespeare'i-rikkal aastal tema number 1. teatrielamus!)

Omapärane ümberjutustus on ka Piip ja Tuut Teatri «Hamlet», kus sain täiesti ootamatult südamest naerda. Haide Männamäe ja Toomas Tross on leidnud oma nurga ja teevad teatrit, mis neid ennast ja publikut vaimustab. Aastaid on kurdetud, et Eesti teatrites tehakse liiga vähe head nalja. Festival Draama näitas, et seis pole sugugi nutune, hea huumor on elus ja piinlikkust, nagu armastatud näitlejate pärast mõneski telesaates, teatrisaalis tundma ei pea.

Uue taseme saavutas ka naljateatri tuntud ja tunnustatud klounipaar Piip ja Tuut koostöös Läti lavastaja Lauris Gundarsiga. „Hamletis“ tõestavad klounid koos kontserdi mõõtu helikujunduse teinud Siim Aimlaga, et vana hea vastandite mõju seadus maksab endiselt: naer võimendab tragöödiat.

"Fantaasiaküllast vormi- ja materjalimängu võis näha ka Piip ja Tuut Teatri "Hamletis", kus mängiti seda vana lugu kohati täiesti jaburalt, aga ometi sisuliselt täpsete pauside ja rütmidega".
Riina Oruaas, Tartu Ülikooli teatriteaduse lektor,
ERR
"Autahvel. Teatriaasta 2016"


Katkend artiklist Sveta Grigorjeva ja Jürgen Roostega:
Sveta Grigorjeva: "Ahjaa, rajudest asjadest veel – tõeliselt raju on hoopis Piibu ja Tuudu "Hamlet", see pani Baltoscandali etendustele pika puuga ära. Jah, see kõlab idiootselt ja punnitatult, aga nii ta on. Jürgen ütles üks päev, et vavai, lähme Piipu ja Tuutu vaatama. Minu esmane reaktsioon oli sellele, et "PIIP JA TUUT?!, "HAMLET?!", "HAMLET" PIIBU JA TUUDU VERSIOONIS????!", "KAKS JA POOL TUNDI???!". EI IIAL! MA EI LASKU NII MADALALE EALES!! EALES, KAS KUULED!!! Ja siis me läksime vaatama, ja see oli best thing ever. Ma polnud ammu midagi nii head näinud ja lubasin endale ja Jürgenile,et lähen vaatan nüüd kõike, mis nad teevad!” Minust sai suurim Piibu ja Tuudu fänn. Votnii. Jürgen: "Mulle klounid muidu ei meeldi, peale nende kahe, neid olen lastega näinud ja alati on äge olnud, aga see oli tõesti – terve Hamlet niimoodi mängida – see oli naljakas ja traagiline, jube hea. Aga ma ei tea, kas nende lasteetendused ikka sulle meeldiksid,” küsis Jürgen Sveta käest Sveta: " Mis sa ei saand aru või? Ma vaatan kõiki nende asju, mis sest, et ka lastele!” 

Peep Ehasalu "Tõsiselt naljakas Hamlet"
Veiko Märka "Hamleti lavastamine Toompea tsirkuses"
Meeli Parijõgi "Piibu ja Tuudu moodi Hamlet" 
Piia Myllykoski "Hamlet klovnin naamiossa"CABARET SIBERIA KAJAB VASTU:

Läti LTVintervjuu pärast etendust Riias Raudtee Muuseumis
LTV video 19.10.2018
Läti Raadio3 intervjuu enne etendusi Riias Raudtee Muuseumis 
Raadio3 16.10.2018


Mele Pesti
"Sajandi draama" 
Müürileht 12.09.2018
Suurima pauguna mõjus teemasse mürinaga otsejoones sisse sõitev „Cabaret Siberia”. Teadsin ammu, et nad ei ole süütud klounid, vaid ühed vabariigi parimad näitlejad. Sellegipoolest rabas meisterlikult mängitud traagiline lavastus üllatusena.

Veiko Märka "Suure Stalini mõõtmatu tsirkus" Sirp 13.04.2018
Teekond kõige naljakamast kõige kurvemani on lavastuses „Cabaret Siberia“ kabareelikult lühike ja ootamatute pööretega.

Danzumees "Cabaret Siberia" blogi 12.03.2018
Näitlejatööd on kõikide psühholoogiliste tasandite väljatoomise mõttes eriliselt õnnestunud. Lisaks veel laulud, tantsud ja muu liikumine. Kokkumäng muusikaga ja kokkumäng teineteisega. Partneritunnetus sellise asja elustamisel peab olema täiesti üleloomulikul tasemel, et see õnnestuks nii, nagu Toomasel ja Haidel. Kumbki ei trumbanud teist üle, kumbki ei jäänud ka teisele alla. Pidev pingpongitamine, ilma palli kukkumiseta - partnerimängu meistriklass.

Peep Ehasalu „Nali, muusika ja armastus teevad haiget“ blogi 7.03.2018
Seda, kuidas nali on nii valus, et nutma ajab, saab näha Piip ja Tuut Teatri lavastuses Cabaret Siberia – muusikaline retk külmale maale, kus külmub kõik peale armastuse.